Drukarka do plakatów - jakie urządzenie wybrać? O czym pamiętać przy druku plakatów?

Prowadzisz biznes, który wymaga częstego druku materiałów reklamowych? Idealnym rozwiązaniem będzie drukarka do plakatów. Przeczytaj już teraz jaką wybrać.

Potrzebna Ci drukarka, która sprawdzi się przede wszystkim przy wydruku materiałów reklamowych i wspierających sprzedaż? Chcesz, aby drukowane przez Ciebie plakaty zachwycały nie tylko designem, ale też wysoką jakością, trwałością i nienagannym wyglądem? Dowiedz się, jakie urządzenie wybrać, by rezultaty jego pracy spełniły Twoje potrzeby. Doradzamy też, na co zwracać uwagę, by drukarka do plakatów sprawdziła się w Twoim biurze.

Jaka drukarka do plakatów?

Druk wysokiej jakości, atrakcyjnych plakatów wymaga przede wszystkim zaopatrzenia się w odpowiednie narzędzia. Najważniejszym w przypadku materiałów wielkoformatowych jest ploter drukujący. Wśród propozycji firmy Canon nie brakuje modeli wprost stworzonych do tego rodzaju zadań. Wybierając urządzenia, możesz dodatkowo liczyć na ich niezawodność i trwałość, dzięki czemu każdy zakup jest inwestycją na wiele lat. Na jakie urządzenia warto postawić przy konkretnych potrzebach?

  • Do druku podstawowych plakatów, np. z informacjami o promocjach, sprawdzą się wszechstronne i dokładne plotery z serii TM. Są one przeznaczone przede wszystkim do wydruków CAD i GIS, jednak świetnie radzą sobie również z kolorową grafiką. Rozmiar (24 lub 36 cali) i dodatkowe funkcje urządzenia można dostosować do indywidualnych potrzeb.
  • Do druku większych ilości zarówno prostych plakatów, jak i bardziej wymagających materiałów POS czy roll-upów świetnie nadają się niezwykle wydajne i szybkie plotery z serii TX. System dwóch rolek wpływa na niesamowitą wydajność pracy, a dodatkowym atutem tych urządzeń jest możliwość stosowania wielu różnych nośników.
  • Do druku materiałów w najwyższej jakości i skomplikowanych grafik (także materiałów POS) idealny będzie ploter PRO-4100s lub PRO-6100s. 8-kolorowy system druku zapewnia idealną precyzję odwzorowania barw. Atutem tych urządzeń jest prędkość pracy i uniwersalność.

Każda powyższa drukarka do plakatów posiada atramenty pigmentowe, dzięki którym wydrukowane materiały zachowują odporność na wpływ czynników zewnętrznych (tj. deszcz, słońce) nawet przez pół roku. Wydrukowane w ten sposób materiały nie wymagają dodatkowej ochrony, jak ramki na plakaty, czy laminowanie. Trzeba jedynie pamiętać, aby papier na którym powstaje plakat, również był wodoodporny.

Proces produkcji plakatu – o czym pamiętać?

Każdy materiał graficzny przechodzi dość długą drogę od koncepcji do gotowego, fizycznego wydruku. Produkcja plakatów składa się z trzech głównych etapów:

  1. Stworzenia projektu za pomocą dowolnej aplikacji graficznej lub programu do plakatów PosterArtist (albo PosterArtist Lite).
  2. Wykonania wydruku na odpowiednim nośniku.
  3. Przycięcia do pożądanego formatu lub wyrównania krawędzi za pomocą trymera wielkoformatowego.

Wybór nośnika jest bardzo istotną kwestią dla wyglądu, trwałości i możliwości zastosowania plakatu.

Do aplikacji wewnętrznych sprawdzą się papiery typu Matt Coated lub Premium o wybranej gramaturze.

Aplikacja zewnętrzna to konieczność zastosowania specjalistycznego medium. To zadanie idealnie zrealizuje papier 9178A High Resolution Barrier Paper 180 g/m² lub IJM545 Polyprop Outdoor Banner, Matt 200 µm.

Ostatnim etapem produkcji plakatów jest jego przycięcie. Każdy ploter obcina dokument po wydruku, jednak bardzo często konieczne jest wyrównanie marginesów lub precyzyjne przycięcie plakatu do określonego formatu. W tego typu pracach niezastąpiony będzie trymer.

Przy pracy z mniejszymi formatami dokumentów (o szerokości do 130 cm) świetnie sprawdzą się ręczne trymery DAHLE przystosowane do pracy z mediami o grubości do 2 mm.

W przypadku większych dokumentów (o szerokości nawet 200 cm) idealnymi pomocnikami będą nowoczesne i niezawodne trymery ROWE, które poradzą sobie też z materiałami laminowanymi czy folią. Możesz zdecydować się na model manualny lub automatyczny, a jego zaawansowane funkcje i wysoka precyzja pozwolą Ci szybko dostosować dokument do dowolnych wytycznych.

Sprawdź naszą pełną ofertę drukarek do plakatów.

Pełna oferta nowoczesnych urządzeń do druku plakatów. Wejdź i wybierz urządzenie dla Ciebie.

 

Klikając „OK”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu poprawy działania serwisu,
analizowania korzystania z witryny oraz lepszego dopasowania treści marketingowych