Blog, Office

UniFLOW Online i UniFLOW Online Express – chmura w służbie obiegu dokumentów.

UniFLOW Online

Użytkownicy urządzeń drukujących mają coraz większe wymagania dotyczące ich funkcjonalności oraz łatwości wykonywania zadań. Firma Canon wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów – użytkowników urządzeń z serii imageRUNNER ADVANCE i i-SENSYS – oferując nowoczesne oprogramowanie oparte na chmurze. Dowiedz się, jakie jest zastosowanie aplikacji UniFLOW Online i UniFLOW Online Express oraz poznaj ich najważniejsze możliwości i funkcje.

Czym jest UniFLOW Online?

Jest to opracowana przez Canon aplikacja do zarządzania drukiem i innymi funkcjami urządzeń biurowych. Jej zadaniem jest ułatwienie pracy w firmie. Zaawansowane zarządzanie procesami może odbywać się bez konieczności inwestowania we własne serwery. Ważną funkcją oprogramowania jest też zabezpieczanie dokumentów przed dostępem osób nieupoważnionych. Aplikacja przeznaczona jest dla wymagających użytkowników i umożliwia korzystanie z szeregu rozbudowanych funkcji. Jej wersją uproszczoną jest program UniFLOW Online Express, który jest dostępny bezpłatnie dla każdego użytkownika.

Najważniejsze funkcje UniFLOW Online i Online Express

Do najważniejszych zadań oprogramowania należą:

 • optymalizacja procesów druku i skanowania,
 • zwiększanie efektywności,
 • zwiększanie bezpieczeństwa pracy urządzeń,
 • kontrola kosztów.

Aplikacja odpowiada za funkcje:

 • uwierzytelniania, ograniczania i kontroli dostępu,
 • indywidualnej konfiguracji trybów pracy i ustawień wydruku,
 • zarządzania kolejką zadań w chmurze,
 • bezpiecznego i łatwego druku z różnych urządzeń – także mobilnych oraz digitalizacji dokumentów,
 • zaawansowanej kontroli kosztów – wraz z podziałem na urządzenie lub użytkownika,
 • minimalizowania kosztów,
 • wieloplatformowej zgodności w obrębie różnych urządzeń (także innych producentów).

Dokładne możliwości programu zależą od posiadanego typu subskrypcji. Firma Canon udostępnia wiele planów dostosowanych do potrzeb różnych przedsiębiorstw – w tym darmowy UniFLOW Online Express. Dzięki temu, że oprogramowanie działa w chmurze, jego wdrożenie i integracja ze wszystkimi urządzeniami są bardzo proste i szybkie. Dodatkowo rozwiązanie to pozwala na zarządzanie systemem z dowolnego miejsca.

UniFLOW Online czy Online Express?

UniFLOW Online to elastyczne narzędzie dostosowujące się do potrzeb firmy. Może być wykorzystywane w przedsiębiorstwach o różnej wielkości – także w kilku lokalizacjach. Za pomocą aplikacji można zarządzać dowolną liczbą urządzeń. Wersja Express jest okrojona – umożliwia zarządzanie maksymalnie 10 urządzeniami i zawiera jedynie podstawowe funkcje, jednak nadal jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem dla mniejszych firm i mniej wymagających użytkowników.

Darmowa wersja oprogramowania pozwala na:

 • kontrolę dostępu za pomocą elastycznego uwierzytelniania,
 • uproszczone skanowanie,
 • monitorowanie kosztów dla urządzeń Canon.

Może być ona łatwo uaktualniona do rozbudowanej, płatnej wersji, która umożliwia m.in. kontrolę kosztów dla wszystkich urządzeń, drukowanie mobilne, drukowanie z chmury, wybór opcji wykańczania i wiele innych. Jeśli nie jesteś pewien, która wersja aplikacji będzie dla Ciebie najlepsza, warto zacząć od darmowego wariantu, by przekonać się o jego możliwościach i ograniczeniach.

Kontrola kosztów druku – UniFLOW Online Express

UniFLOW Online Express jest wyjątkową chmurową aplikacją do uwierzytelniania użytkowników urządzeń imageRUNNER ADVANCE. Zapewnia zwiększone bezpieczeństwo oraz kontrolę urządzeń drukujących

Wróć do listy

Inne artykuły