Drukowanie z aplikacji mobilnych

Drukowanie z telefonu i tabletu a także skanowanie mobilne staje się coraz powszechniejsze. Aplikacja mobilna Canon PRINT.

Drukowanie z telefonu staje się coraz bardziej powszechne, to nie ulega wątpliwości. W dzisiejszym świecie firmy coraz częściej myślą o wygodzie użytkownika. Ta tendencja nie ominęła oczywiście drukowania. W czasach z pewnego punktu widzenia już zamierzchłych swoje prace musieliśmy mieć zapisane na komputerze a łączność z drukarką była nawiązywana przez kabel. Jak jest dzisiaj?

Drukowanie mobilne

Dzisiaj nie musimy już być podłączeni kablem do drukarki. Nie musimy nawet posiadać na naszym komputerze pliku, który chcemy wydrukować. Nastała era smartfonów i tabletów, a co za tym idzie, drukowania za pomocą aplikacji mobilnych. Takie rozwiązanie oferuje także Canon.

Aplikacja Canon Print

Odpowiedzią Canona na potrzebę druku, skanowania oraz kopiowania mobilnego jest aplikacja Canon PRINT. Działa ona zarówno na urządzeniach firmy Apple jak i tych, które pracują na Androidzie. Aplikację Canon PRINT można pobrać bezpłatnie. Dzięki niej uzyskamy łączność pomiędzy drukarką a urządzeniem mobilnym.

Dostępność usługi

Z usługi będziemy mogli skorzystać po połączeniu się z siecią Wi-Fi lub z wbudowanym punktem dostępu. To jednak nie jedyne metody. Można także użyć funkcji Wi-Fi Direct lub po prostu zeskanować kod QR urządzenia. W tym przypadku nie musimy być nawet podłączeni do sieci. Po połączeniu aplikacja gotowa jest do pracy. Cała obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna a interfejs bardzo przejrzysty.

Drukowanie

Podstawowa użyteczność Canon PRINT to oczywiście drukowanie z telefonu bądź tabletu. Program posiada możliwość modyfikacji ustawień drukarki z poziomu telefonu lub tabletu. Możemy między innymi wybrać do druku konkretne strony, liczbę drukowanych  kopii lub zdecydować czy praca ma być mono czy w kolorze.

Nie stanowi także problemu korzystanie z usług w chmurze. Możemy nasze pliki z Dropboxa, Google Drive bądź też OneDrive. Wybieramy po prostu jakiś plik z Google Drive, klikamy „drukuj” i za chwilę mamy gotową pracę do odbioru z drukarki.

Nie stanowi także problemu druk z naszych kont w serwisach społecznościowych.

Skanowanie

Użyteczność aplikacji to oczywiście nie tylko możliwość drukowania. To również skanowanie. Urządzenie umożliwia nam skanowanie plików w wielu formatach i przesyłanie ich na tablet czy też smartfon. Zeskanowane dokumenty możemy też bezpośrednio wysłać na konkretny adres e-mail bądź też do naszych zasobów w chmurze.

Za pomocą aplikacji możemy także sprawdzać stan drukarki i monitorować na przykład poziomy atramentów. Co ciekawe, mamy także dostęp do podręcznika użytkownika.

Klikając „OK”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu poprawy działania serwisu,
analizowania korzystania z witryny oraz lepszego dopasowania treści marketingowych