Blog, Office

Kserokopiarka do szkoły – co wybrać, na co zwracać uwagę?

Kserokopiarka do szkoły

Szkoła jest jednym z miejsc, gdzie urządzenia drukujące i kopiujące są najpotrzebniejsze. Przygotowywanie materiałów dydaktycznych dla dziesiątek, setek lub nawet tysięcy uczniów jest sporym wyzwaniem, dlatego warto wyposażyć się w sprzęt, który wspomoże ten proces. Jaka powinna być idealna kserokopiarka do szkoły i jak zadbać o obniżenie kosztów jej eksploatacji? Odpowiadamy!

Idealna kserokopiarka do szkoły

Dla placówek dydaktycznych zwykle najważniejsza jest wydajność i szybkość działania. Dlatego podczas wyboru właściwego sprzętu na pewno powinno się zwracać uwagę na te czynniki. Wśród urządzeń topowych marek nie brakuje takich, które spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Szczególnie w większych szkołach warto zwrócić uwagę na sugerowany dzienny lub miesięczny cykl pracy mierzony w ilości wydrukowanych, skopiowanych czy zeskanowanych stron. Ponadto dobrze zastanowić się nad maksymalnym formatem wydruku – najpopularniejsze są urządzenia przeznaczone do dokumentów A4 i A3. Obecnie coraz rzadziej stosuje się monochromatyczne urządzenia (wyposażone tylko w czarny toner), ale w niektórych przypadkach mogą się one okazać najlepszym wyborem. Do ich atutów należą niższe koszty utrzymania, a często również lepsza prędkość pracy.

Wiele funkcji dla wygodnej pracy

W szkołach najlepiej sprawdzają się wydajne urządzenia wielofunkcyjne łączące funkcje drukarki, kopiarki i skanera. Czasami mogą być również uzupełnione o fax. Warto wybrać model, który będzie wyróżniał się intuicyjną obsługą. Dzięki temu każdy z pracowników placówki będzie mógł bez problemu samodzielnie przygotować potrzebne materiały, bez względu na ich rodzaj. Dużym atutem będzie łączność z siecią i możliwość zlecania zadań z każdego miejsca.

Ponadto warto upewnić się, że wybrany sprzęt ma pojemny podajnik, najlepiej umożliwiający automatyczne kopiowanie i skanowanie dwustronne. Wówczas praca z nim będzie naprawdę wygodna i bezproblemowa. Oczywiście najlepiej wybierać wyłącznie spośród urządzeń renomowanych marek, które zapewniają niezawodność i trwałość nawet przy dużym obciążeniu, z jakim niewątpliwie wiąże się to specyficzne środowisko pracy.

Kserokopiarki dla szkół – zakup czy wynajem?

Wbrew pozorom zakup kserokopiarki do szkoły to nie jedyna możliwość. Dzięki usługom wynajmu i dzierżawy można korzystać z najwyższej klasy urządzeń bez ponoszenia dużych inwestycji. W ramach jednej miesięcznej opłaty placówka ma zapewniony dopasowany do konkretnych potrzeb sprzęt, a także dodatkowe wyposażenie czy nawet materiały eksploatacyjne. W tego rodzaju usłudze często jest zawarta również pomoc serwisowa. Wynajem za pośrednictwem naszej firmy oznacza:

  • elastyczne warunki współpracy,
  • niski koszt nabycia
  • przerwę w abonamencie na czas wakacji – opłaty miesięczne pobierane są tylko za okres, w którym szkoła pracuje,
  • monitoring wydruków z oprogramowaniem UniFLOW, w tym możliwość sprawdzenia ilości drukowanych stron przez konkretnego użytkownika – dla lepszej kontroli wykorzystania urządzenia,
  • bezpieczeństwo danych i użytkowania – poprzez zastosowanie odpowiednich protokołów oraz konieczność zalogowania do urządzenia przed użyciem,
  • wsparcie w doborze odpowiedniego rozwiązania,
  • opcjonalne wyposażenie ułatwiające i przyspieszające pracę urządzenia.

Oferujemy szeroki wybór nowoczesnych modeli najlepszych producentów, rzetelną obsługę i przystępne ceny. Wynajem jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, a ponadto opłacalnym finansowo. Dlatego coraz więcej placówek dydaktycznych decyduje się na skorzystanie z tego rodzaju usług.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji lub konkretnej oferty. Postaramy się dostosować do potrzeb każdego klienta!

Inne artykuły