Druk A0 i A1 w punkcie czy w domu lub biurze?

Warunki pracy często definiują spsób jej wykonywania, także jeśli chodzi o druk A0 i A1. Gdzie drukować? W domu, w biurze, czy punkcie? Przeczytaj teraz!
Korzystasz regularnie z usług druku A0 lub A1? Pewnie nie raz zastanawiałeś się, czy zakup własnego urządzenia nie okazałby się bardziej opłacalny. Sprawdzamy, kiedy i dlaczego warto postawić na druk in-house i jakie rozwiązania wybrać, by inwestycja w sprzęt szybko się zwróciła.

Usługi druku wielkoformatowego – powody, by zlecać druk A0 i A1

Istnieje wiele branż, które mniej lub bardziej regularnie korzystają z wydruków wielkoformatowych, jak druk A0 i A1.  Jeżeli potrzeby firmy w tym zakresie nie są duże, zazwyczaj korzysta ona z usług podwykonawców.

Takie rozwiązanie oczywiście ma swoje zalety. Nie wymaga inwestycji w sprzęt, zakupu materiałów eksploatacyjnych czy ponoszenia kosztów związanych z serwisowaniem. Jest to też dobry wybór dla tych osób, które pracują w domu lub w bardzo małych biurach i po prostu nie mają miejsca na duże urządzenie. Kontrola kosztów w tym przypadku jest łatwa, ponieważ można posługiwać się cennikiem podwykonawcy.

Na tym jednak w zasadzie kończą się korzyści ze zlecania druku wielkoformatowego. Przestaje to być opłacalne szczególnie przy większych nakładach. Co więcej, własny ploter to nie tylko o wiele niższa cena każdego wydruku, ale również swoboda pozwalająca na znaczne usprawnienie pracy.

Druk A0 i A1 w biurze lub domu – dlaczego warto?

Korzyści z wykorzystania własnego urządzenia do wydruków wielkoformatowych są liczne. Szybko przekonasz się, że w ten sposób realizacja wielu zadań staje się łatwiejsza.

Decydując się na własny ploter, możesz liczyć na:

 • zwiększoną elastyczność pracy – niespodziewane problemy przestają być przeszkodą;
 • ogromną swobodę – drukujesz, kiedy chcesz, także po godzinach czy w weekend, jeśli tylko masz na taką potrzebę;
 • możliwość natychmiastowego otrzymania wydruków – bez oczekiwania czy kolejek w punkcie;
 • błyskawiczną implementację zmian czy poprawek i przygotowywania kilku wariantów projektów – to szczególnie ważne w przypadku współpracy z klientem; dzięki
  własnemu ploterowi możesz mu od razu przedstawić swoje pomysły;
 • brak stresu związanego z otrzymaniem wydruków na czas – wykonując je samodzielnie, zawsze masz pewność, że zdążysz przed deadlinem;
 • niskie koszty wydruków – nowoczesne urządzenia są bardzo oszczędne;
 • możliwość personalizacji wydruków – zachowanie niskich kosztów i błyskawicznej realizacji druku materiałów opartych na tym samym schemacie ze zmiennymi elementami;
 • optymalną jakość – dzięki odpowiedniemu doborowi urządzeń i nośników sam decydujesz, jak będą prezentować się Twoje wydruki;
 • bezpieczeństwo – druk in-house to brak ryzyka związanego z dostaniem się poufnych danych w niepowołane ręce;
 • wszechstronność – możesz w pełni wykorzystać wszystkie możliwości urządzenia.

O czym pamiętać, by inwestycja w urządzenie wielkoformatowe była opłacalna?

Zakup plotera może wydawać się przytłaczającą kwestią, szczególnie dla kogoś, kto nie ma olbrzymiej wiedzy technicznej na temat tego rodzaju urządzeń. Dobra wiadomość jest jednak taka, że ich różnorodność pozwala na dopasowanie właściwego sprzętu do każdych potrzeb.

Drukarki wielkoformatowe różnią się kilkoma bardzo ważnymi parametrami:

 • zakresem pracy (np. maksymalnym formatem),
 • przeznaczeniem – do wydruków CAD, fotografii i wysokiej jakości grafik lub np. uniwersalnym,
 • dodatkowymi funkcjami – np. skanera, ale też łączności bezprzewodowej ułatwiającej wygodne wykonywanie wydruków,
 • prędkością druku,
 • wydajnością – dostępne są zarówno urządzenia nisko- jak i wysokonakładowe.

Precyzyjne dopasowanie urządzenia do potrzeb użytkownika to podstawowy czynnik, który wpływa nie tylko na zadowolenie ze sprzętu, ale również opłacalność inwestycji. Koszt zakupu odpowiedniego plotera zwróci się znacznie szybciej. Szukasz czegoś ekonomicznego, wydajnego i niezawodnego?

Zwróć uwagę na modele Canon imagePROGRAF TM-200 i TM-300. W naszej ofercie znajdziesz też wiele bardziej zaawansowanych urządzeń dla wymagających użytkowników. Zapraszamy do kontaktu, jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy przy wyborze i zakupie. Niezależnie od potrzeb w zakresie sprzętu pamiętaj o atrakcyjnych opcjach finansowania – leasing czy dzierżawa urządzenia to najlepszy sposób na to, by uniknąć dużych inwestycji i móc precyzyjnie kontrolować miesięczne koszty generowane przez druk A0 i A1.

Wejdź i zobacz drukarki A0 i A1!

Szeroka oferta urządzeń do druku A0 i A1, wejdź i wybierz urządzenie dla Ciebie.