Drukarka do citylight - co wybrać?

Odpowiednia drukarka do citylight połączona z dobrze dobranym podkładem potrafi zapewnić niesamowite efekty wizualne. Przeczytaj teraz!

Citylight to efektowny nośnik reklamowy bardzo często obecny w tkance miejskiej. Jego znakiem charakterystycznym jest podświetlenie, dzięki czemu przekaz reklamowy zwraca na siebie uwagę i jest widoczny z daleka. Aby jednak treść odpowiednio się prezentowała, nawet podczas dłuższej ekspozycji, konieczne jest zastosowanie odpowiednich materiałów i technik zadruku. Dowiedz się, jaki ploter sprawdzi się jako drukarka do reklam citylight, a także spełni inne potrzeby agencji reklamowej i drukarni.

Wydruk citylight – co jest ważne?

Reklamy citylight są chętnie wykonywane ze względu na swoje szerokie zastosowanie i ciekawe właściwości. Materiały tego typu dzięki podświetleniu są bardzo dobrze widoczne zarówno za dnia, jak i po zmroku. Za jego sprawą przyciągają również uwagę. Jednocześnie nie są nachalne i dobrze wpisują się w miejski krajobraz.

Można je stosować w naprawdę wielu miejscach. Pojawiają się na przystankach, dworcach i stacjach metra, na lotniskach, w tunelach i przejściach podziemnych, w pasażach handlowych i centrach handlowych, na chodnikach i deptakach. Reklama citylight umieszczana jest najczęściej w aluminiowej ramie i zamknięta pomiędzy szybami z pleksi, szkła hartowanego lub poliwęglanu. Dzięki temu jest trwała i prezentuje się bardzo estetycznie. Umieszczone wewnątrz diody zapewniają równomierne podświetlenie całości.

Ze względu na specyficzną budowę reklama citylight powinna być przygotowana w określony sposób. Wydruk musi być wyrazisty, wykonany w bardzo wysokiej rozdzielczości, atramentami wysokiej jakości. Bardzo ważny jest też nośnik – musi bowiem odpowiednio przepuszczać i rozpraszać światło. Dlatego do citylightów, a także kasetonów czy lightboxów używa się specjalistycznych podkładów.

Drukarka do reklam citylight, kasetonów, lightboxów?

Zatem jakiego urządzenia drukującego szukać, jeśli chcesz produkować podświetlane materiały reklamowe i promocyjne? Warto zwracać uwagę na rozwiązania dedykowane agencjom reklamowym, grafikom i biurom projektowym, które zapewniają największą precyzję wydruku, nierzadko połączoną również z wysoką wydajnością i funkcjonalnością.

Canon imagePROGRAF TX-4100 to urządzenie, które powinno spełnić oczekiwania każdego, kto chce drukować nieskazitelne materiały reklamowe – również te przeznaczone do ekspozycji typu citylight, lightbox czy kasetonów. Rozdzielczość robocza 2400 dpi i innowacyjny 5-kolorowy atrament LUCIA TD pozwolą tworzyć wydruki dopracowane w najmniejszym detalu. Maszynę wyróżnia też wysoka wydajność – drukowanie odbywa się w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu nawet produkcja większych ilości materiałów nie stanowi problemu. Ponadto zaawansowane mechanizmy podawania papieru doskonale współpracują z różnymi nośnikami – również tymi dedykowanymi reklamom citylight. Na korzyść modelu TX-4000 przemawiają również przystępne koszty eksploatacji.

Canon imagePROGRAF PRO-4100S został stworzony z myślą o produkcji profesjonalnych materiałów graficznych. Zapewnia niewiarygodnie wręcz wysoką jakość wydruku – między innymi dzięki 8-kolorowemu systemowi atramentów pigmentowych LUCIA PRO. W połączeniu z rozdzielczością 2400 dpi daje to znakomite rezultaty w zakresie odwzorowania barw oraz szczegółów. Zaawansowane systemy pozwalają na druk bez marginesów, a także oszczędność materiałów eksploatacyjnych. To również urządzenie wyróżniające się szybką pracą – a dzięki inteligentnym sposobom na wyeliminowanie błędów zrealizujesz zamierzone zadania jeszcze szybciej!

Drukowanie citylight – nie zapomnij o właściwym nośniku!

Papier do citylight jest równie ważny co właściwe urządzenie. Wydruk na zwykłym papierze ploterowym nie wchodzi w grę. Szukasz odpowiedniego rozwiązania? Odpowiedzią jest Canon IJM566 Backlit Film Front Print, Matt. To matowa folia polipropylenowa, która idealnie nadaje się do wydruku materiałów eksponowanych w formie citylight, lightbox czy kasetonów. Struktura materiału sprawia, że idealnie rozprasza on i przepuszcza światło, a jednocześnie doskonale współpracuje z atramentem, umożliwiając wykonywanie bardzo wyrazistych wydruków. Podkład jest też wodoodporny, a zatem sprawdzi się w każdych warunkach.

Piękne reklamy citylight i inne podświetlane ekspozycje? To możliwe dzięki zaawansowanym technologicznie ploterom i odpowiednim materiałom. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, czego może potrzebować agencja reklamowa, profesjonalne studio graficzne i nie tylko. Sprawdź!

Wejdź i zobacz urządzenia do druku Citylight!

Plotery, które wydrukują wysokiej jakości obrazy bezpośrednio na podkładzie idealnie nadającym się do podświetleń, znajdują się na wyciągnięcie ręki. Zobacz naszą ofertę urządzeń do tworzenia wydruków typu citylight.

Klikając „OK”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu poprawy działania serwisu,
analizowania korzystania z witryny oraz lepszego dopasowania treści marketingowych