Drukarka roll-up – jak wybrać? Co jest ważne?

Drukarka do Roll-up to urządzenie, które powinno spełniać sereg funkcji niezbędnych przy druku tego typu aplikacji. Przeczytaj co wybrać.

Roll-upy to bardzo popularne systemy wystawiennicze i reklamowe składające się z bannera i przenośnego stojaka, który go podtrzymuje. Dobrze wykonany roll-up może posłużyć Ci podczas wielu  targów, wystaw, konferencji, wykładów czy prezentacji. Jego produkcja wymaga jednak odpowiedniego sprzętu. Jak wybrać drukarkę do roll-upów i czym powinien się wyróżniać sprzęt tego typu?

Drukarka roll-up – co jest ważne?

W systemach roll-up używane są pionowe prostokątne bannery, zwykle o wydłużonym kształcie. Ich najczęściej spotykane wymiary to:

  • 85 x 200 cm,
  • 100 x 200 cm.

Niekiedy stosuje się również większe reklamy, np. o wymiarach 120 x 200 cm lub o wysokości 300 cm i maksymalnej szerokości 120 cm. Ich produkcja wymaga więc drukarki o odpowiednich wymiarach. Jeśli chcesz tworzyć wszystkie najpopularniejsze warianty bannerów, konieczne będzie urządzenie 44-calowe.

Rozmiar to jednak nie wszystko. Z drukowaniem roll-upów z całą pewnością nie poradzi sobie każda drukarka wielkoformatowa. Bardzo ważna jest również jakość. Bannery do roll-upów drukuje się na specjalnych nośnikach, które nie przepuszczają światła. Dzięki temu treść reklamy jest zawsze wyraźnie widoczna – niezależnie od warunków. Nośniki do roll-upów to folie z PVC, dlatego wybrana drukarka powinna bez problemu współpracować z tego typu mediami.

Należy również zwrócić uwagę na technologię druku. Najlepiej sprawdzają się tusze pigmentowe, które są odporne na wodę i promieniowanie UV. Ich użycie gwarantuje uzyskanie wyrazistych kolorów, które nie zbledną nawet podczas ekspozycji na zewnątrz. Dzięki temu Twój roll-up przetrwa znacznie dłużej!

Drukarka do roll-upów – polecane rozwiązania

Na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę jako drukarka roll-up? Zazwyczaj sprawdzają się te dedykowane wydrukowi materiałów reklamowych, grafik czy plakatów. W ofercie marki Canon znajdziesz kilka rozwiązań tego typu. Co polecamy?

Canon imagePROGRAF TX-4100 to maszyna stworzona z myślą o agencjach reklamowych i biurach projektowych. Jest bardzo wydajna i precyzyjna. 5-kolorowy system tuszu pigmentowego LUCIA TD pozwala na bardzo wyraziste odwzorowanie każdej grafiki. Dzięki niemu kolory są żywe i trwałe, a wysoka rozdzielczość robocza wpływa na precyzję oddania każdego szczegółu. Gotowe materiały mogą być również stosowane na zewnątrz. Pojemny dysk twardy przyspiesza pracę m.in. poprzez ułatwienie buforowania obszernych plików. Ponadto pozwala na przechowywanie historii wydruków i zarządzanie ich kolejką.

Canon imagePROGRAF PRO 4100s to propozycja dla tych, którzy nie uznają kompromisów w zakresie jakości. Ploter stworzono z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Aż 8-kolorowy system tuszu pigmentowego LUCIA PRO w połączeniu z głowicą o zaawansowanej konstrukcji tworzy wydruki, które są niezwykle wyraźne i żywe. Gotowe materiały doskonale nadają się do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Urządzenie umożliwia drukowanie bezmarginesowe, oszczędzając czas i zasoby. Jest też wyposażone w nowoczesne systemy, które pomagają uniknąć marnowania tuszu czy też nośników. Dzięki temu praca z nim jest nie tylko niezwykle wygodna, ale również ekonomiczna. Dzięki dużej pamięci operacyjnej i dyskowi twardemu model PRO 4100s nie ma najmniejszego problemu z przetwarzaniem obszernych, szczegółowych plików i działa bardzo płynnie. Doskonale współpracuje również z nośnikami o rozmaitych fakturach i gramaturze. Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że jest do model, który doskonale sprawdza się jako drukarka roll-up.

Drukowanie roll-up – mamy to, czego Ci trzeba!

W Robican znajdziesz nie tylko najnowocześniejsze urządzenia drukujące do wielu zastosowań, ale również niezbędne materiały eksploatacyjne. Zwróć uwagę szczególnie na nośniki, które pozwolą Ci tworzyć atrakcyjne, trwałe i odporne na wszelkie warunki roll-upy. Do tych celów polecamy szczególnie folie oznaczone symbolami IJM366 i 1514C, choć dostępne są również inne wysokiej jakości rozwiązania. Sprawdź koniecznie, a jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupach, skontaktuj się z naszym zespołem!

Wejdź i zobacz urządzenia do druku roll-up!

Plotery, które wydrukują wysokiej jakości obrazy bezpośrednio na podkładzie idealnie nadającym się do podświetleń, znajdują się na wyciągnięcie ręki. Zobacz naszą ofertę urządzeń do tworzenia wydruków typu citylight.