Drukarka Giclee - jakie urządzenie do druku FineArt, reprodukcji, prac artystycznych?

Drukarka Giclee - jaką wybrać do tworzenia wydruków artystycznych? Na co zwrócić uwagę przygotowując wydruki Fine Art? Przeczytaj teraz!

Drukarka Giclee – jakie urządzenie do druku FineArt, reprodukcji, prac artystycznych?

Stale rozwijająca się technologia druku pigmentowego pozwala osiągać niebywałe efekty pod względem jakości wydruków. Nowoczesne drukarki wielkoformatowe idą krok w krok ze sztuką, oferując możliwość drukowania prac artystycznych na najwyższym poziomie. Stosując dodatkowo odpowiednie podkłady, jesteśmy w stanie osiągać niebywałe efekty. Takie wydruki określane są mianem Giclée.

Sztuka dla każdego - wydruki Giclee

Grafiki, czy zdjęcia artystyczne potrafią wzbogacić każde pomieszczenie o dodatkowe wrażenia estetyczne. Dodatkowo przykuwają uwagę i wzbudzają emocje podczas ich dłuższej kontemplacji. Nie podlega żadnej wątpliwości, że życie w otoczeniu sztuki niesie dodatkową wartość dla każdego z nas.

Dostępność ciekawych dzieł jest teraz o wiele większa niż kiedyś, a to za sprawą nowoczesnej technologii. Dzisiaj o wiele łatwiej nabyć grafiki znanego artysty, w szczególności kiedy ten udostępnia do zakupu serię drukowanych w najwyższej jakości prac. Każda z nich jest dodatkowo sygnowana numerem seryjnym i odręcznym podpisem artysty lub wzbogacona o indywidualnie dodany element dzieła.

Wydruki Giclee posiadają wartość artystyczną, jak i kolekcjonerską. Dla miłośników sztuki jest to okazja do nabycia prac artystycznych w przystępnej cenie. Wszystkie takie wydruki wykonywane są na wysokiej jakości podkładzie lub płótnie, dzięki czemu są trwałe, a tusze pigmentowe nie blakną i zachowują piękne i głębokie kolory przez długi czas.

Drukarka Giclee - do wydruków artystycznych

Efekty wizualne prac artystycznych zauważalne są tylko wówczas, gdy wydruki wykonane są przy pomocy urządzeń osiągających maksymalną jakość druku. W końcu nie po to drukujemy przepiękne dzieła, żeby widzieć na nich piksele, niedokładnie odwzorowane barwy, czy zaburzone przejścia tonalne.

Aby osiągnąć odpowiednio wysoką jakość, warto skorzystać z 12-kolorowych ploterów, które zostały zaprojektowane właśnie do tego celu. Kolorowe atramenty pigmentowe wykonane w technologii LUCIA-PRO zapewniają niezwykle głębokie i wyraziste kolory. Skład nadający tuszom wysoki stopień napięcia powierzchniowego sprawia, że atrament nie rozlewa się na podkładzie, a struktura wydruku jest zwięzła i wolna od niedociągnięć.

Nowoczesna technologicznie drukarka Giclee powinna posiadać możliwość pokrycia wydruków powłoką Chroma Optimizer, która zabezpiecza pracę oraz rozprasza światło, nadając kolorom wyjątkową głębię.

Podkłady do druku prac artystycznych

Odpowiednio dobrane urządzenie, które zapewnia najlepsze parametry druku, to dopiero pierwszy krok do tworzenia zachwycających prac artystycznych. Poza technologią drukowania ważne jest także uwzględnienie odpowiedniego podkładu, na który naniesiony zostanie obraz. Papiery i inne media do druku mają różne charakterystyki, zatem końcowy efekt  będzie znacząco się różnić, w zależności od wybranego rodzaju materiału.

Podkładem, na który warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, są papiery typu Fine Art. Te zaprojektowane z myślą o wydrukach artystycznych papiery, potrafią oddać nawet najdrobniejsze elementy drukowanego dzieła.

Chcąc nadać wydrukom dodatkowy efekt wizualny, możemy zastosować podkłady typu Canvas, które swoją fakturą przypominają płótno malarskie. Dzięki takim mediom dzieła przypominają malowany obraz, zachowując jednocześnie bardzo wysoki poziom jakości i kolorów.

Czy produkcje Giclee da się drukować w domu?

Ciekawe projekty, czy własne zdjęcia możemy również drukować w domu, przy pomocy tej samej technologii, która wykorzystywana jest w ploterach opisywanych powyżej. Umożliwia to drukarka Canon imagePROGRAF PRO-1000.

Stosując wysokiej jakości papiery w arkuszach, możemy uzyskać doskonałe efekty druku w małym studiu lub w warunkach domowych.

 

Podsumowanie - drukarka Giclee

Aby uzyskać pożądany efekt wizualny drukowanych prac artystycznych, trzeba wybrać urządzenie, skupiając się na oferowanych przez nie możliwościach jakościowych. Plotery 12-kolorowe są w stanie zapewnić odpowiednią jakość druku, a ich dodatkowym atutem jest powłoka Chroma Optimizer. Takie urządzenia sprawdzą się idealnie, jako drukarka Giclee.

Drugim czynnikiem wpływającym na wygląd i trwałość wydruków jest dobranie odpowiednich podkładów do naniesienia wydruku. Najczęstszym wyborem są papiery artystyczne, a dodatkowy efekt nadają pracom płótna do druku. Wszystko zależy od oczekiwanych efektów.

Klikając „OK”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu poprawy działania serwisu,
analizowania korzystania z witryny oraz lepszego dopasowania treści marketingowych