ILE KOSZTUJE KSEROKOPIARKA?

Ile kosztuje kserokopiarka? Jak wybrać odpowiednie urządzenie i na co zwrócić uwagę w procesie zakupu sprzętu? Przeczytaj, aby się dowiedzieć!

Nowoczesny sprzęt biurowy stanowi nieodzowne narzędzie codziennej pracy. Aby wybrać optymalne urządzenie, należy rozpatrzeć wiele czynników, między innymi cenę urządzenia. Rozpiętość cenowa urządzeń biurowych jest bardzo szeroka, a dokładne określenie ile kosztuje kserokopiarka, nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim, sama cena urządzenia to jedynie jedna ze składowych kosztu posiadania kserokopiarki. Jak dobrze określić koszt kserokopiarki? Przeczytaj, aby się dowiedzieć.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na dostępne dodatkowe wyposażenie urządzenia. Dzisiaj zakup kserokopiarki przypomina zakup samochodu, gdzie oferta zawiera wiele pozycji opcjonalnych funkcjonalności, które ułatwiają pracę. Na przykład, wybierając finiszer, zyskujesz czas potrzebny na sortowanie i zszywanie dokumentów drukowanych partiami. To duże ułatwienie w miejscach, gdzie drukowane są dokumenty w partiach po kilkadziesiąt stron i muszą być zszyte, zamiast robić to ręcznie, możesz odebrać gotowe pliki.

Ile kosztuje kserokopiarka a ile wyposażenie?

Wybierając dobrze dopasowane opcje do urządzenia, zyskujesz czas potrzebny na wykonywanie codziennych czynności biurowych. Dodatkowe funkcjonalności to znaczne ułatwienie na wielu płaszczyznach, wyżej opisany finiszer to zaledwie jedna z wielu możliwości:

  • Podajnik jednoprzebiegowy to duże usprawnienie skanowania dokumentów.
  • Dodatkowe szuflady na papier pozwalają na drukowanie na większej ilości rodzajów papieru i ograniczają konieczność jego wymieniania.
  • Oprogramowanie do logowania użytkowników to dodatkowe zabezpieczenie i kontrola nad kosztami druku w firmie.

Dodatkowych funkcjonalności jest znacznie więcej, a wybierając urządzenie warto zwrócić uwagę nie tylko na tylko na to ile kosztuje kserokopiarka, ale również na koszt opcjonalnego wyposażenia.

Ile kosztuje kserokopiarka a ile jej użytkowanie?

Kiedy już wiesz, jakiego urządzenia potrzebujesz i jakie dodatkowe funkcje są niezbędne do optymalnej pracy w biurze, zwróć uwagę na koszty eksploatacji sprzętu. Sam koszt zakupu to zaledwie jedna ze składowych, jakie trzeba wziąć pod uwagę. Często tanie urządzenia okazują się być bardzo drogie w utrzymaniu, natomiast te droższe urządzenia oferują znacznie niższe koszty użytkowania. Zwróć uwagę na koszt i wydajność tonerów oraz najważniejszych podzespołów kserokopiarki. Często producent wymaga wymiany zestawów konserwacyjnych w określonych interwałach, zależnych od czasu lub przebiegu. W takim razie, jak rzeczywiście ocenić ile kosztuje kserokopiarka i jak to obliczyć?

Jak właściwie podejść do wyboru kserokopiarki?

Nowoczesny biznes charakteryzuje się analitycznym podejściem i planowaniem działań w czasie. Dlatego przedsiębiorcy, kupując kserokopiarkę, nie zadają sobie pytania „ile kosztuje kserokopiarka”, a raczej, jaki jest koszt jej posiadania w czasie.

Takie podejście wynika chęci uniknięcia nieplanowanych wydatków, które podczas rozwijania biznesu mogą w kluczowy sposób wpłynąć na tempo wzrostu. Myśląc o nieplanowanych wydatkach, przedsiębiorcy biorą pod uwagę koszty eksploatacji urządzenia, razem z kosztami jej serwisowania i wymianami kluczowych podzespołów. Dzięki temu zyskujesz spokój płynnego prowadzenia firmy oraz komfort przewidywania wydatków na druk.

TCO — całkowity koszt posiadania

Aby dobrze wybrać urządzenie, zdecydowanie lepiej zwrócić uwagę na wskaźnik TCO, który określa całkowity koszt posiadania urządzenia w czasie. Dzięki temu w łatwy sposób określisz rzeczywisty koszt użytkowania urządzenia, włączając w to koszt materiałów eksploatacyjnych, części serwisowych, przeglądów i wydatków na usługi serwisowe.

Niejednokrotnie ciężko jest określić rzeczywistą wytrzymałość podzespołów lub wskazać żywotność części. Co więcej, sposób użytkowania urządzenia również ma wpływ na szybkość zużywania się kluczowych jego elementów.

Jak w takim razie określić TCO na tyle dokładnie, aby nie zaskoczył nas żaden nieplanowany wydatek?

Czy wynajem kserokopiarki jest odpowiedzią na potrzeby firm?

Przedsiębiorcy coraz bardziej doceniają wygodę planowania wydatków oraz łatwego kalkulowania kosztu prowadzenia biznesu. Wydatki na druk o wiele łatwiej przewidzieć, jeśli są rozłożone w ramach miesięcznej opłaty, w ramach której zawiera się cena samego urządzenia, dostawy materiałów eksploatacyjnych, usługi serwisowe i wymiany podzespołów.

Wynajem kserokopiarki to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu.

Zapytaj o indywidualną ofertę już teraz!

Pełna gama urządzeń dostosowanych do Twoich potrzeb.

Klikając „OK”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu poprawy działania serwisu,
analizowania korzystania z witryny oraz lepszego dopasowania treści marketingowych