Kserokopiarka do szkoły - co wybrać, na co zwracać uwagę?

W szkołach potrzeby druku rosną wraz z ilością uczniów i koniecznością przygotowania materiałów dydaktycznych. Kserokopiarka do szkoły to trudny wybór.

Szkoła jest jednym z miejsc, gdzie urządzenia drukujące i kopiujące są najpotrzebniejsze. Przygotowywanie materiałów dydaktycznych dla dziesiątek, setek lub nawet tysięcy uczniów jest sporym wyzwaniem, dlatego warto wyposażyć się w sprzęt, który wspomoże ten proces. Jaka powinna być idealna kserokopiarka do szkoły i jak zadbać o obniżenie kosztów jej eksploatacji? Odpowiadamy!

Idealna kserokopiarka do szkoły

Dla placówek dydaktycznych zwykle najważniejsza jest wydajność i szybkość działania. Dlatego podczas wyboru właściwego sprzętu na pewno powinno się zwracać uwagę na te czynniki. Wśród urządzeń wielofunkcyjnych topowych marek nie brakuje takich, które spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Szczególnie w większych szkołach warto zwrócić uwagę na sugerowany dzienny lub miesięczny cykl pracy mierzony w ilości wydrukowanych, skopiowanych czy zeskanowanych stron. Ponadto dobrze zastanowić się nad maksymalnym formatem wydruku – najpopularniejsze są urządzenia przeznaczone do dokumentów A4 i A3. Obecnie coraz rzadziej stosuje się monochromatyczne urządzenia (wyposażone tylko w czarny toner), ale w niektórych przypadkach mogą się one okazać najlepszym wyborem. Do ich atutów należą niższe koszty utrzymania, a często również lepsza prędkość pracy.

Wiele funkcji dla wygodnej pracy

W szkołach najlepiej sprawdzają się wydajne urządzenia wielofunkcyjne łączące funkcje drukarki, kopiarki i skanera. Czasami mogą być również uzupełnione o fax. Warto wybrać model, który będzie wyróżniał się intuicyjną obsługą. Dzięki temu każdy z pracowników placówki będzie mógł bez problemu samodzielnie przygotować potrzebne materiały, bez względu na ich rodzaj. Dużym atutem będzie łączność z siecią i możliwość zlecania zadań z każdego miejsca.

Ponadto warto upewnić się, że wybrany sprzęt ma pojemny podajnik, najlepiej umożliwiający automatyczne kopiowanie i skanowanie dwustronne. Wówczas praca z nim będzie naprawdę wygodna i bezproblemowa. Oczywiście najlepiej wybierać wyłącznie spośród urządzeń renomowanych marek, które zapewniają niezawodność i trwałość nawet przy dużym obciążeniu, z jakim niewątpliwie wiąże się to specyficzne środowisko pracy.

Kserokopiarki dla szkół – zakup czy wynajem?

Wbrew pozorom zakup kserokopiarki do szkoły to nie jedyna możliwość. Dzięki usługom wynajmu kserokopiarek można korzystać z najwyższej klasy urządzeń wielofunkcyjnych bez ponoszenia dużych inwestycji. W ramach jednej miesięcznej opłaty placówka ma zapewniony dopasowany do konkretnych potrzeb sprzęt, a także dodatkowe wyposażenie czy nawet materiały eksploatacyjne. W tego rodzaju usłudze często jest zawarta również pomoc serwisowa. Wynajem za pośrednictwem naszej firmy oznacza:

  • elastyczne warunki współpracy,
  • niski koszt nabycia
  • przerwę w abonamencie na czas wakacji – opłaty miesięczne pobierane są tylko za okres, w którym szkoła pracuje,
  • monitoring wydruków z oprogramowaniem UniFLOW, w tym możliwość sprawdzenia ilości drukowanych stron przez konkretnego użytkownika – dla lepszej kontroli wykorzystania urządzenia,
  • bezpieczeństwo danych i użytkowania – poprzez zastosowanie odpowiednich protokołów oraz konieczność zalogowania do urządzenia przed użyciem,
  • wsparcie w doborze odpowiedniego rozwiązania,
  • opcjonalne wyposażenie ułatwiające i przyspieszające pracę urządzenia.

Oferujemy szeroki wybór nowoczesnych modeli najlepszych producentów, rzetelną obsługę i przystępne ceny. Wynajem kserokopiarek jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, a ponadto opłacalnym finansowo. Dlatego coraz więcej placówek dydaktycznych decyduje się na skorzystanie z tego rodzaju usług.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji lub konkretnej oferty. Postaramy się dostosować do potrzeb każdego klienta!

Zobacz kserokopiarki, które sprawdzą się w szkołach!

Wejdź i zapytaj o indywidualną ofertę kserokopiarek do szkół. Posiadamy pełną ofertę nowoczesnych urządzeń, a także atrakcyjne warunki finansowania.