Microsoft Universal Print i Canon – współpraca dla jeszcze wygodniejszego zarządzania drukiem

Oprogramowanie zarządzania drukiem Microsoft Universal Print, czym jest i jakie oferuje funkcje? Gdzie się sprawdzi? Przeczytaj już teraz!
13 styczeń 2021

Firma Canon zawsze dąży do zapewniania użytkownikom swoich urządzeń możliwie wygodnego i łatwego zarządzania drukiem. Dlatego ciągle wprowadza innowacje w tej dziedzinie. Niedawno nawiązała również współpracę z Microsoftem, a konkretnie usługą Universal Print. Nowa wersja oprogramowania układowego Canon dostępna od października 2020 roku jest kompatybilna ze środowiskiem Microsoft 365. Co to dokładnie oznacza? Przeczytaj by się dowiedzieć!

Czym jest Microsoft Universal Print?

Universal Print (Pol. drukowanie uniwersalne) to jedna z usług Microsoftu działająca w oparciu o chmurę i udostępniająca bezpieczne środowisko drukowania. To niezwykle przyjazne dla użytkownika rozwiązanie pozwala m.in. na:

    • wyeliminowanie potrzeby instalacji sterowników drukarek – ponieważ jest wbudowaną funkcją Windowsa,
    • znalezienie drukarki zarówno w pobliżu, jak i poza aktualną lokalizacją użytkownika – możliwość znalezienia najbliższego urządzenia i natychmiastowego rozpoczęcia drukowania,
    • proste drukowanie w dowolnym miejscu po połączeniu z Internetem i uwierzytelnieniu w usłudze Azure AD.

To skalowalne i łatwe w konfiguracji środowisko, które pozwala na rezygnację z zarządzania serwerami druku i znacznie ułatwia korzystanie z usług druku. Microsoft Universal Print jest przyjazny zarówno dla użytkowników, którzy mogą przesyłać swoje pliki do urządzeń w znacznie wygodniejszy i łatwiejszy sposób, jak i dla zespołów odpowiedzialnych za zarządzanie drukiem. Nowoczesne zabezpieczenia umożliwiają ochronę plików i danych oraz łatwą kontrolę dostępu. Wszystkie połączenia są chronione zgodnie z najnowszymi standardami.

Integracja z Microsoft Universal Print – korzyści dla Twojego biznesu

Integracja z Microsoft Universal Print znacząco ułatwia korzystanie z urządzeń Canon, szczególnie w większych firmach. Usługa umożliwia scentralizowanie zarządzania drukowaniem. Nie ma potrzeby utrzymywania lokalnego serwera druku czy instalowania odrębnych sterowników dla każdego urządzenia, a użytkownicy za każdym razem korzystają z takiego samego interfejsu, niezależnie od wykorzystywanej drukarki.

Pełna współpraca kserokopiarki Canon i Universal Print znacząco poprawia funkcjonalność sprzętu użytkowanego w środowisku Microsoft. Usługa jest aktywna na wszystkich urządzeniach Canon z serii imageRUNNER ADVANCE oraz imageRUNNER ADVANCE DX. Nowe funkcje pojawiły się wraz z październikową aktualizacją oprogramowania dla tych maszyn.

UniFLOW Online i Microsoft Universal Print – para doskonała?

Ci użytkownicy urządzeń Canon, którym zależy nie tylko na wygodnym zarządzaniu podstawowymi formami druku, ale również na kontroli nad używanymi urządzeniami i pełnym wykorzystaniu ich możliwości, powinni zainteresować się również środowiskiem uniFLOW Online. To również rozwiązanie chmurowe, a więc bardzo ekonomiczne i wygodne w użytkowaniu. Jego funkcje obejmują jednak m.in. możliwość pełnej kontroli nad drukiem i jego kosztami. Udostępnia również opcję zdalnego druku dla gości odwiedzających firmę. Ponadto od niedawna w ramach oprogramowania działa opcja My Filling Assist, która pozwala na automatyczne rozpoznawanie rodzajów dokumentów, odczytywanie najważniejszych informacji (np. danych firmy czy danych osobowych) i ich umieszczenie we właściwej bibliotece. Wszystko to znacząco ułatwia katalogowanie i zarządzanie dokumentami w dużych firmach. UniFLOW Online współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi – zarówno Windows, jak i macOS oraz Chrome OS. Dlatego jest to niezwykle uniwersalne rozwiązanie.

Microsoft Universal Print i uniFLOW Online od teraz idealnie ze sobą współpracują, proponując użytkownikom przede wszystkim kompletne rozwiązanie chmurowe do zarządzania drukiem w każdej firmie, które pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Połączone zalety tych dwóch narzędzi docenią szczególnie duże zespoły.

Chcesz skutecznie wdrożyć Universal Print w swojej firmie?

Skontaktuj się z naszym serwisem!