Nowa seria ploterów graficznych Canon imagePROGRAF GP

1 Września 2021 roku w Londynie zadebiutowały plotery Canon imagePROGRAF GP. Seria graficznych urządzeń o niezwykłych możliwościach. Sprawdź!

Dnia 1 września 2021 roku w Londynie, Canon UK & Ireland zaprezentował nową serię ploterów atramentowych przeznaczonych do druku plakatów i grafik wysokiej jakości. Modele 6-kolorowe oznaczone symbolami imagePROGRAF GP-200 i GP-300 to urządzenia przeznaczone do druku plakatów, a imagePROGRAF GP-2000 i GP-4000 to 11-kolorowe drukarki o zadziwiająco szerokim gamucie kolorystycznym. Czym są nowe urządzenia Canon i jak na jakość druku wpływają nowe tusze fluorescencyjne? Przeczytaj, aby się dowiedzieć!

Licencja PANTONE-calibrated

Nowa seria imagePROGRAF GP została nagrodzona licencją PANTONE-calibrated w zakresie PANTONE PASTELS & NEONS GUIDE Coated. Modele GP-2000 i GP-4000 uzyskały 99% pokrycie z PANTONE FORMULA GUIDE Solid Coated. Dzięki temu urządzenie gwarantuje uzyskanie kolorów zgodnych z oczekiwaniami grafika czy projektanta.

Druk plakatów i grafik wysokiej jakości

Każda nowa linia produktów Canon ma na celu spełnienie konkretnych potrzeb użytkowników, a wprowadzane produkty posiadają cechy, które są odpowiedzią na te potrzeby. W jakim celu w nowych ploterach pojawiły się fluorescencyjne atramenty?

Najprostszą odpowiedzią jest zwiększenie gamutu kolorów. W urządzeniach GP-200 i GP-300 zastosowano dodatkowy kolor różowy. Dzięki czemu ploter pozwala na wytworzenie szerszej palety barw, a dodatkowo tak dobrane kolory umożliwiają wydrukowanie przyciągających wzrok, jaskrawych plakatów. Z taką właśnie myślą powstały modele GP-200 i GP-300.

Wprowadzone modele imagePROGRAF GP-2000 i GP-4000 jeszcze bardziej rozszerzają możliwości odwzorowania barw oraz nadania niesamowitego efektu drukowanych grafik. Dzięki zastosowaniu fluorescencyjnego różowego koloru oraz dodatkowo czerwonego, pomarańczowego, zielonego i fioletowego, plotery oferują najszerszy aktualnie dostępny gamut kolorystyczny. Dzięki tak szerokiej palecie barw, ploter tworzy niezwykle żywe i głębokie kolory. Pozwala to na drukowanie grafik najwyższej jakości.

Wartości imagePROGRAF GP-2000 i GP-4000

Nowe modele ploterów Canon wraz ze swoją premierą wnoszą nowości technologiczne i cały zestaw dodatkowych wartości.

Pierwsze plotery z atramentami w kolorze czerwonym, pomarańczowym, zielonym i fioletowym

Cała gama kolorów zawierająca 10 różnych barw i dodatkowy fluorescencyjny róż pozwala na dokładne odwzorowanie barw, ich głębi oraz jaskrawości. Takie zestawienie znacznie rozszerza paletę kolorów możliwych do naniesienia na papier. Nowy kolor różowy pozwala na nadanie dodatkowej jaskrawości wydrukom, a także doskonale sprawdza się w przypadku konieczności wyróżnienia niektórych obszarów.

To połączenie stanowi idealne rozwiązanie podczas druku kreacji biznesowych, grafik zawierających jaskrawe kolory i proofów o szerokim gamucie kolorystycznym.

Licencja PANTONE-calibrated

Wysokie wymagania jakimi objęty jest proces nadawania licencji PANTONE-calibrated to pewność, że odwzorowanie barw jest na najwyższym poziomie. Dzięki temu projektant lub grafik zawsze mają pewność, że urządzenie wydrukuje obraz zgodny z oczekiwaniami.

Funkcje ułatwiające użytkowanie

  • Inteligentne podawanie papieru z rolki – ploter automatycznie załaduje i rozpozna papier założony na uchwyt. Dzięki temu ograniczona została konieczność dotykania podkładów ręką. Co więcej, sam proces wymiany papieru jest dużo szybszy i łatwiejszy.
  • Wielofunkcyjny system rolek – opcjonalny podajnik drugiej rolki to narzędzie, które potrafi obsłużyć nie tylko podawanie drugiej rolki papieru, ale również zwijanie wychodzących z plotera wydruków

Wsparcie dla oprogramowania RIP

Wiodący na rynku producenci programów RIP, jak Caldera, Ergosoft, CGS, DEVStudio, DINAX, Shiraz, EFI, Eisfeld, czy ONYX przygotowują wsparcie RIP dla ploterów Canon imagePROGRAF GP-2000 i GP-4000. Dzięki tym integracjom użytkownicy mogą używać oprogramowania przeznaczonego do różnych celów i różnych rodzajów prac, wykorzystując do tego jedno urządzenie.

Wartości modeli GP-200 i GP-300

Urządzenia stworzone z myślą o druku plakatów od dłuższego czasu były pewnego rodzaju luką wśród dostępnych serii urządzeń. Modele imagePROGRAF GP-200 i GP-300 to urządzenia, które ją wypełniają.

Bardziej przyciągające wzrok plakaty

Dodanie do standardowej palety barw szóstego koloru, jakim jest fluorescencyjny róż, sprawia, że ploter zyskuje całkowicie nowe możliwości. Dzięki temu wydruki nabierają bardziej jaskrawych kolorów, które przyciągają wzrok przechodniów.

Licencja PANTONE-calibrated

Podobnie jak modele 11-kolorowe, urządzenia imagePROGRAF GP-200 i GP-300 przeszły wymagający proces licencjonowania PANTONE-calibrated. To sprawia, że gwarantują pewność, iż odwzorowanie barw jest na najwyższym poziomie.

Ergonomiczna obsługa

Przeniesienie obsługi wszystkich najważniejszych czynności na front urządzenia sprawia, że staje się ono niezwykle proste w obsłudze. Co więcej, takie rozmieszczenie kluczowych elementów plotera powoduje, że urządzenie wymaga znacznie mniej miejsca do jego pełnej obsługi.

Drukowanie bez komputera

Plotery imagePROGRAF GP-200 i GP-300 oferują możliwość drukowania plików zapisanych na dysku wewnętrznym urządzenia lub przy pomocy pamięci przenośnych podłączonych do portu USB.

Nowości w aplikacji PosterArtist Lite

Wraz z premierą urządzeń, nowe funkcje zawitają w aplikacji PosterArtist Lite. Drukowanie z wykorzystaniem technologii jaskrawych kolorów będzie od teraz możliwe do skonfigurowania z poziomu aplikacji.

Dodatkową wartością jest integracja ze znanymi stokami zdjęć, jak Pixabay, Unsplash, czy Pexels.

Sprawdź naszą ofertę ploterów już teraz!

Pełna gama urządzeń dostosowanych do Twoich potrzeb.

Klikając „OK”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu poprawy działania serwisu,
analizowania korzystania z witryny oraz lepszego dopasowania treści marketingowych