Proactive Care - zdalne zarządzanie drukarkami

Proactive Care. System zdalnego zarządzania flotą drukarek i kopiarek. Aplikacja monitorująca stan urządzeń oraz materiałów eksploatacyjnych.
16 marzec 2022

Czas. To, że mamy go coraz mniej, wymusza na nas sięganie po rozwiązania, które zagwarantują automatyzację pewnych procesów w firmie. Wówczas będziemy mogli zająć się tym, co jest dla nas ważniejsze. Naszym biznesem. Aplikacja Proactive Care została stworzona jako odpowiedź na powyższe wyzwania.

Czym jest Proactive Care?

Krótko mówiąc, Proactive Care jest aplikacją, która ułatwia zarządzanie urządzeniami drukującymi w firmie. Na bieżąco monitoruje stan urządzeń oraz poziom materiałów eksploatacyjnych i przekazuje te informacje do usługodawcy. Pozwala to na jego błyskawiczną reakcję.

W dzisiejszych czasach urządzenie drukujące jest jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w codziennej pracy biura. Jego bezawaryjność oraz ciągłość pracy jest kluczowa w sprawnej realizacji zadań biurowych i ogólnej działalności firmy.

Niedopuszczalna jest sytuacja przeciągającego się przestoju urządzenia lub nieoczekiwane braki materiałów eksploatacyjnych. Proactive Care rozwiązuje te problemy. Dzięki temu oprogramowaniu prawdopodobieństwo przestoju urządzenia spowodowane brakiem niezbędnych materiałów eksploatacyjnych bądź awarią jest ograniczone do minimum.

Funkcjonalności Proactive Care

  • Aplikacja automatycznie wykrywa moment kiedy należy wymienić materiały eksploatacyjne i zawiadamia usługodawcę o konieczności ich wymiany,
  • Rejestruje fakt wymiany materiałów eksploatacyjnych w systemie,
  • Zdalnie odczytuje liczniki urządzeń oraz oblicza koszty eksploatacji, bez konieczności angażowania pracowników,
  • Wykrywa awarie i rozpoznaje ich typ oraz automatyczne informuje usługodawcę w celu jak najszybszego ich usunięcia,
  • Automatyzuje przepływ informacji pomiędzy urządzeniami, a serwisem.

Proactive Care Przeplyw Uslug

Tradycyjny Przeplyw Danych

Jakie dane zbiera Proactive Care?

Instalacja zewnętrznego oprogramowania w firmie rodzi oczywiście pytania o bezpieczeństwo danych. Wszelkie dane pobierane przez program są jedynie informacjami na temat urządzenia. Są to między innymi adres IP, numer seryjny, model, poziom materiałów eksploatacyjnych oraz występujące błędy.

Aplikacja nie pobiera z urządzeń żadnych informacji na temat drukowanych dokumentów. Pobierane są wyłącznie sumaryczne wartości liczników urządzeń, bez informacji o tytule i zawartości dokumentu, ani osobie zlecającej wydruk. Zapewnia to oczywiście całkowitą poufność danych i brak ich wycieku na zewnątrz.

Architektura Proactive Care

Proactive Care Cloud – serwer aplikacji hostowany w usłudze Microsoft Azure.

Proactive Care Agent – program instalowany w sieci klienta na jednym z komputerów. Aplikacja ma za zadanie wyszukanie urządzeń drukujących oraz cykliczne sprawdzanie ich stanu.

Interfejs www – konsola do zarządzania urządzeniami dostępna przez przeglądarkę.

Architektura Proactive

Podsumowanie

Proactive Care jest rozbudowaną usługą, którą w sposób znaczny wspiera i optymalizuję zarządzanie nie tylko drukiem, ale również materiałami eksploatacyjnymi oraz serwisem.

Poprawia sprawność działania serwisu, co w bezpośredni sposób przekłada się na bezpieczniejszą ciągłość pracy urządzenia i zmniejsza potrzebę ingerencji pracowników w sprawy związane z monitorowaniem stanu technicznego oraz ciągłością dostaw materiałów eksploatacyjnych.

Znakomicie sprawdza się w usłudze wynajmu urządzeń drukujących.

Zapytaj o wynajem urządzeń!

Nasi specjaliści wspierają Cię na każdym etapie wyboru urządzeń oraz pomagają dopasować ich rodzaj, ilość oraz funkcje dodatkowe do potrzeb Twojego biura.

Klikając „OK”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu poprawy działania serwisu,
analizowania korzystania z witryny oraz lepszego dopasowania treści marketingowych