Tania drukarka - czym kierować się wybierając urządzenie?

Tania drukarka to nie tylko urządzenie niedrogie w zakupie, ale również w użytkowaniu. Jak wybrać drukarkę, która jest naprawdę tania? Przeczytaj!

Sprzęt do druku jest nieustannie jednym z podstawowych narzędzi potrzebnych w codziennym działaniu niemalże każdej firmy. Wybierając spośród dziesiątek modeli dostępnych na rynku, kluczowym aspektem jest cena urządzenia oraz koszty eksploatacji. Niestety, często niska cena sprzętu wiąże się z wysokimi kosztami druku i na odwrót. Co zrobić, żeby wybrać optymalne rozwiązanie? Przeczytaj, aby się dowiedzieć.

Dobra czy tania drukarka

Jak zwykle podczas wyboru urządzeń, koszt druku i zakupu sprzętu nie jest jedynym czynnikiem, na jaki warto zwrócić uwagę. Nawet jeśli urządzenie wydaje się odpowiadać Twoim potrzebom pod względem cenowym, warto jeszcze prześledzić jego specyfikację, czy aby na pewno posiada wszystkie potrzebne w Twoim biurze funkcje. Tanie drukarki często nie posiadają funkcji druku dwustronnego lub mają ograniczone możliwości w zakresie obsługi innych niż zwykły rodzajów papieru. Tanie kserokopiarki natomiast mogą w standardowej wersji posiadać ograniczoną funkcjonalność związaną ze skanowaniem dokumentów.

Drukarki tanie w zakupie

Szukając urządzeń, których cena jest atrakcyjna lub nawet bardzo atrakcyjna, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiały eksploatacyjne. W przypadku najtańszych modeli, tusze i tonery potrafią kosztować tyle samo, a nawet więcej, niż samo urządzenie. Cena zakupu w takim przypadku ma znacznie mniejsze znaczenie w odniesieniu do realnego kosztu użytkowania takiego sprzętu.

Drukarki tanie w eksploatacji

Drukarki, które oferują naprawdę niskie koszty eksploatacji, potrafią kosztować po kilka tysięcy złotych. Wtedy producent najczęściej gwarantuje nie tylko tanie materiały eksploatacyjne, ale również wysoką jakość podzespołów. Dzięki temu drukarka jest trwała i tania w użytkowaniu. Trudno jednak wyobrazić sobie, aby każdego było stać na tak drogie urządzenie, szczególnie jeśli jest to startujący biznes.

Koszt zakupu a koszt druku

Tym, co warto przeanalizować w trakcie wybierania drukarki, jest relacja kosztu zakupu do kosztu utrzymania urządzenia. Wliczając materiały eksploatacyjne, przeglądy i serwis z uwzględnieniem części wymiennych, uzyskasz całkowity koszt posiadania urządzenia.

TCO — całkowity koszt posiadania drukarki

Tym, co realnie odpowie na pytanie dotyczące opłacalności zakupu drukarki lub kserokopiarki jest wskaźnik TCO. Dzięki wyliczeniu całkowitego kosztu posiadania sprzętu wiesz, jakie koszty niesie za sobą nie tylko zakup urządzenia, ale również jego użytkowanie w czasie.

Nieraz jednak trudno precyzyjnie obliczyć łączne koszty posiadania urządzenia, w szczególności, kiedy zaczniemy zagłębiać się w żywotność poszczególnych podzespołów oraz koszty serwisu i materiałów w ujęciu kilku lat. Ceny poszczególnych podzespołów mogą się zmieniać, a niektórzy producenci prowadzą politykę regularnego podnoszenia cen materiałów.

Niski koszt posiadania oznacza tanią drukarkę

Dzisiejszy biznes opiera się na analityce i planowaniu. Podobnie jest w kontekście zakupu urządzeń wielofunkcyjnych, planowanie wydatków związanych z urządzeniem, a co za tym idzie znajomość TCO jest zasadniczym czynnikiem w procesie wyboru urządzenia. Możliwość przewidzenia kosztów posiadania urządzenia to komfort i spokój w prowadzeniu biznesu, bez obaw o niespodziewane koszty.

Wynajem to synonim taniej drukarki

Wychodząc naprzeciw potrzebom planowania i przewidywania w biznesie, oferujemy model finansowania urządzeń, który pozwala z dużym wyprzedzeniem poznać całkowity koszt posiadania urządzenia.

W ramach niskiej opłaty miesięcznej zawiera się serwis, materiały eksploatacyjne, niezbędne konserwacje i wymiany części. Tym właśnie jest wynajem drukarek i kserokopiarek, rozwiązaniem, dzięki któremu zyskasz komfort przewidywania wydatków na druk.

Co więcej, wybierając dzierżawę drukarek, zyskujesz niezbędną funkcjonalność urządzenia, która w pełni pokrywa potrzeby Twojego biznesu.

Wynajmij drukarkę i zyskaj komfort przewidywania kosztów!

Pełna gama urządzeń dostosowanych do Twoich potrzeb.

Klikając „OK”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu poprawy działania serwisu,
analizowania korzystania z witryny oraz lepszego dopasowania treści marketingowych