Urządzenia biurowe — jaki sprzęt powinien znaleźć się w każdym biurze?

Urządzenia biurowe sprawnie przyspieszają i organizują pracę każdej firmy, są też nieodzownym elementem wyposażenia. Przeczytaj już teraz!
17 listopad 2021

Biura wyposażone w odpowiedni sprzęt realizują zadania szybciej, a dobrze zaplanowany workflow to optymalna realizacja najważniejszych zadań. Praktycznie każde biuro dzisiaj korzysta z komputerów, ale jakie urządzenia są niezbędne, poza sprzętem komputerowym, w każdej przestrzeni biurowej? Przeczytaj, aby się dowiedzieć!

Drukujące urządzenia biurowe

Zdecydowanie podstawowym urządzeniem biurowym, które wspiera pracę niemalże każdej grupy roboczej, są drukarki. Praca z dokumentami drukowanymi jest codziennością w wielu firmach, a sprawna i wydajna drukarka to nieodzowne narzędzie pracy. W zakresie drukujących urządzeń biurowych możemy wyróżnić ich kilka rodzajów, z podziałem ze względu na ich możliwości zastosowania oraz funkcjonalności.

Przede wszystkim urządzenia biurowe dzielimy ze względu na urządzenia kolorowe i czarno-białe. Decydując się na odpowiednią opcję, zapewniamy sobie komfort pracy, niskie koszty eksploatacji oraz odpowiednią ekspozycję danych.

Jak odpowiednio dobrać urządzenie biurowe do potrzeb zespołu?

Drukarka Jednofunkcyjna

Funkcja drukowania znajduje zastosowanie w bardzo szerokim spektrum zadań wykonywanych codziennie w każdym biurze. Właściwie nie ulega wątpliwości, że drukarki realizują zadania na każdym szczeblu organizacji — od drukowania listów przewozowych, przez wydruk ofert handlowych, aż po drukowanie kluczowych kontraktów.

Co, jednak jeśli dana komórka organizacji potrzebuje większego zakresu możliwości niż tylko druk?

Drukarka Wielofunkcyjna

Połączenie w jednym urządzeniu praktycznie wszystkich funkcji związanych z obsługą dokumentów, zarówno drukowanych, jak i cyfrowych, to rozwiązanie, które odpowiada większości potrzeb pracowników biura. Poza drukowaniem, urządzenia wielofunkcyjne pozwalają na wygodne skanowanie i przesyłanie dokumentów. Co więcej, często można wyposażyć je w dodatkowe funkcje faksu, czy rozpoznawania tekstu podczas przetwarzania dokumentów.

W obecnych czasach wybór urządzenia o nawet bardzo zaawansowanej funkcjonalności nie stanowi już dla firm wyzwania związanego z dużymi kosztami zakupu. Bardzo często tego typu rozwiązania oferowane są w ramach oferty wynajmu drukarek i kserokopiarek.

Są to kompleksowe rozwiązania, które pokrywają większość potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników. Co jednak zrobić jeśli wymagania wobec urządzeń nie mieszczą się w standardowym zakresie możliwości urządzeń?

Specjalistyczne drukarki biurowe

W sytuacjach, kiedy potrzeba wydruków o niestandardowej specyfice, przychodzą z pomocą specjalistyczne urządzenia biurowe. Dobrym przykładem takich urządzeń są plotery drukujące, które pozwalają drukować na formatach większych niż A3, nawet do 60 cali (1524 mm).

Urządzenia biurowe do zabezpieczania danych

Przenoszenie danych i treści z ekranu na papier, a także ich przetwarzanie, to nie jedyne czynności, jakie realizują urządzenia biurowe. Niejednokrotnie zachodzi potrzeba zabezpieczenia danych na wydrukach, które wychodzą z obiegu i nie będą dłużej użytkowane. Jak w bezpieczny sposób pozbyć się dokumentów zawierających wrażliwe dane?

Niszczarki biurowe

Dzięki wydajnej niszczarce Twoje biuro będzie wyposażone w odpowiedni sprzęt na każdym etapie cyklu życia dokumentu. Dobranie właściwego — pod względem stopnia bezpieczeństwa — urządzenia, gwarantuje pewność utajnienia nawet najbardziej krytycznych danych.

Jakie urządzenia biurowe powinny znaleźć się w Twojej firmie?

Dopasowanie sprzętu do potrzeb firmy sprawi, że realizacja zadań będzie przebiegać szybko i bez błędów. Optymalizacja pracy poprzez wybór odpowiednich urządzeń biurowych to prosta i skuteczna metoda zwiększania efektywności działania. Potrzebujesz więcej informacji lub wsparcia w wyborze odpowiednich urządzeń?

Zapytaj o wynajem urządzeń!

Nasi specjaliści wspierają Cię na każdym etapie wyboru urządzeń oraz pomagają dopasować ich rodzaj, ilość oraz funkcje dodatkowe do potrzeb Twojego biura.

Klikając „OK”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu poprawy działania serwisu,
analizowania korzystania z witryny oraz lepszego dopasowania treści marketingowych