Drukarka do płótna - urządzenie, które stworzy wydruk na płótnie?

Druk na płótnie nadaje pracom dodatkowy efekt wizualny. Drukarka do płótna do idealne narzędzie do druku obrazów i zdjęć.

Drukarka do płótna – urządzenie, które stworzy wydruk na płótnie?

Współczesne urządzenia wielkoformatowe oferują wiele możliwości wykorzystania. Wśród funkcji wielu zaawansowanych modeli znajduje się m.in. wydruk na płótnie. To sposób na wydruki dla wymagających. Płótno jest niezwykle eleganckie i szlachetne, a uwiecznione na nim obrazy czy zdjęcia dzięki  unikalnej strukturze medium są niepowtarzalne i niezwykle estetyczne. Dowiedz się, jak wygląda drukowanie na płótnie.

Zastosowanie wydruków na płótnie

Po co drukować na płótnie? Tego rodzaju materiały mają zastosowanie przede wszystkim w aranżacji wnętrz. Wydrukowana na naturalnym materiale fotografia, grafika lub reprodukcja znanego dzieła prezentuje się niezwykle elegancko. Ponadto każdy wydruk na płótnie nabiera unikalnej faktury, przez co przypomina obraz stworzony farbami. Odpowiednio przygotowany wydruk naciąga się na specjalną ramę (blejtramę), dzięki której nabiera autentyczności i trójwymiarowości. Powieszony na ścianie może być ozdobą każdego wnętrza, fantastycznym prezentem i pamiątką.

Jak przebiega drukowanie na płótnie?

Sekretem wyrafinowanego wydruku przypominającego obraz stworzony pędzlem malarza jest zastosowanie odpowiednich technologii. Przede wszystkim nie każdy ploter czy drukarka umożliwia wykorzystanie płótna jako medium do nałożenia obrazu. W tej dziedzinie dominują plotery atramentowe, przede wszystkim wykorzystujące wysokiej jakości tusze pigmentowe – np. plotery z serii Canon imagePROGRAF PRO. To maszyny przeznaczone do wydruku najwyższej jakości grafiki, dlatego zachwycają odwzorowaniem szczegółów, tak istotnych w przypadku realizacji wielkoformatowych projektów – zwłaszcza wówczas, gdy mają one być ozdobą ściany.

Wysoka precyzja 12-kolorowej technologii LUCIA PRO sprawia, że rezultaty pracy urządzenia zachwycają. Dlatego z tej technologii korzystają m.in. najlepsze firmy, artyści oraz galerie. Plotery z serii PRO są też przystosowane do pracy z szeroką gamą mediów – w tym z płótnem (canvas), a inne udogodnienia umożliwiają nie tylko efektywną, ale również sprawną pracę. Wykonane w ten sposób wydruki na płótnie są też bardzo trwałe – nie blakną przez co najmniej kilkadziesiąt lat.

Nośnik a drukarka do płótna, jaki podkład wybrać?

Aby uzyskać pożądany efekt, kluczowe będzie wykorzystanie odpowiedniego nośnika. Mowa tu oczywiście o płótnie, jednak jego wybór może nie być tak prosty, jak się wydaje. Wysoka jakość medium to w tym przypadku zarówno lepszy wygląd, jak i zwiększona trwałość gotowego obrazu.

Na co zwracać uwagę? Ważnym czynnikiem jest gramatura. Najwyższej jakości płótna to powyżej 300g/m2. Warto zwracać również uwagę na surowiec, z którego powstał nośnik typu canvas. Obecnie najczęściej stosuje się płótna poliestrowe lub mieszanki poliestrowo-bawełniane. Jeśli jesteś gotowy zapłacić więcej, możesz zdecydować się na medium całkowicie wykonane z bawełny. Unikaj nienaturalnie połyskliwych materiałów nylonowych, szczególnie tych niewiadomego pochodzenia. Świetne parametry mają płótna Canon, które dostępne są w naszej ofercie. Występują one w wielu szerokościach, gramaturach i wariantach, dlatego na pewno znajdziesz coś odpowiedniego do realizacji zamierzonych celów.

Wybierając wysokiej jakości nośnik i technologię, jaką jest wydruk na płótnie, dajesz sobie gwarancję zadowolenia z efektów. Jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupach, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące druku na płótnie.

Klikając „OK”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu poprawy działania serwisu,
analizowania korzystania z witryny oraz lepszego dopasowania treści marketingowych