Ploter ze skanerem - Kopiarka A0 / A1 - dla kogo i po co?

Drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie dokumentacji do formatu A0, potrafi być niezwykle przydatne. Przeczytaj, jak i gdzie zastosować ploter ze skanerem.

Współczesne urządzenia wielkoformatowe stwarzają bardzo szerokie możliwości wykorzystywania – to już nie tylko druk, ale również szybkie skanowanie do pliku w chmurze lub na komputerze oraz sprawne kopiowanie. Ta ostatnia funkcja bywa czasami niedoceniana, jednak w wielu sytuacjach okazuje się niezwykle przydatna lub wręcz niezbędna. Dowiedz się więcej o możliwościach, jakie oferuje ploter ze skanerem oraz współczesne technologie, które ułatwiają realizację tego typu zadań.

Ploter ze skanerem – szerokie możliwości

Każda branża, w której operuje się dokumentami w dużych formatach, doceni możliwości nowoczesnych urządzeń pozwalających na jednoczesne drukowanie, skanowanie i kopiowanie. Do niedawna skanery wielkoformatowe były osobnymi urządzeniami, które nie tylko zajmowały cenną przestrzeń biurową, ale również miały dość ograniczoną funkcjonalność. Dziś biurowe skanery coraz częściej zintegrowane są z drukarkami – i dotyczy to nie tylko standardowych urządzeń pracujących w formacie A4 lub A3. Wygodne skanowanie wielkoformatowe dotyczy dokumentów w formatach do A0, a dzięki szybkości działania zdobywa uznanie wielu użytkowników. Ploter ze skanerem znacząco skracają czas potrzebny do wykonania kopii papierowych dokumentów, a cała procedura przebiega niezwykle sprawnie i wygodnie – z pominięciem komputera. Dzięki takiemu połączeniu otrzymujemy urządzenie o funkcjonalności kserokopiarki wielkoformatowej.

Kopiowanie wielkoformatowe to technologia niezwykle przydatna w firmach budowlanych, architektonicznych i inżynieryjnych. Stanowi również idealne rozwiązane dla firm oferujących usługi z zakresu druku. Dzięki wygodzie pracy ze współpracującymi ze sobą urządzeniami wyposażonymi w nowoczesne technologie wymagane zadania można realizować znacznie szybciej.

Wygodne skanowanie wielkoformatowe – rozwiązania od Canon

Firma Canon jest niekwestionowanym liderem rynku w zakresie druku – również wielkoformatowego. Nieustannie wprowadza innowacje do swoich urządzeń, dzięki którym usprawnia procesy i podnosi jakość pracy maszyn. W zakresie kopiowania wielkoformatowego warto zwrócić uwagę na urządzenia L36eiL24ei i Z36, które łączą się z ploterami z serii TM (TM-200TM-300TM-305), tworząc bezkonkurencyjne zestawy ploterów ze skanerami. Dzięki nim skanowanie i kopiowanie dokumentów odbywa się z pominięciem komputera. Maszyny umożliwiają też pracę w trybie ciągłym oraz jednoczesne drukowanie i skanowanie, co znacząco przyspiesza realizację zamierzonych zadań.

Niezwykle ważna z punktu widzenia użytkowników jest też ułatwiona obsługa rozwiązań od Canon. Pełna integracja skanera z drukarką pozwala na obsługę wszystkich procesów z poziomu urządzenia. Przejrzysty panel sterujący w połączeniu z intuicyjnym oprogramowaniem ułatwia zastosowanie wszelkich potrzebnych funkcji, co w przypadku urządzeń ze skanerem Z36 oznacza również edycję i dostosowywanie skanowanych obrazów. Wszystko dzięki temu, że system zawiera zintegrowany komputer AIO (All-in-one). Wydajne procesory pozwalają na natychmiastowe kopiowanie skanowanego obrazu lub też skanowanie jednego pliku podczas wydruku innego, co w znacznym stopniu wpływa na wydajność pracy. Zaawansowana technologia odpowiada zaś za wysoką jakość skanów i kopii.

Podsumowując, do zalet technologii Canon należy:

  • wysoka precyzja pracy,
  • szybkość,
  • możliwość jednoczesnego drukowania i skanowania,
  • wygoda i intuicyjność obsługi,
  • możliwość dostosowania wszelkich ustawień z poziomu urządzenia.

W jakiej technologii pracuje ploter ze skanerem?

Aby odwzorowanie skanowanych lub kopiowanych materiałów było maksymalnie precyzyjne, potrzebne jest zastosowanie odpowiedniej technologii. W urządzeniach Canon za przetwarzanie obrazów odpowiada technologia Single Sensor. Dokładnie rejestruje ona parametry każdej linii, dzięki czemu gotowe obrazy są znacznie wyraźniejsze i bardziej spójne. Precyzyjne czujniki doskonale rozpoznają również zagięcia papieru i redukują powstające przez nie cienie. Jednoczesne skanowanie i drukowanie jest możliwe dzięki technologii podwójnego przetwarzania, w którą wyposażone są zarówno bardziej podstawowe skanery L36ei oraz L24ei, jak i urządzenie Z36 przeznaczone dla wymagających użytkowników. Wszystko to sprawia, że rozwiązania od Canon są bezkonkurencyjne w zakresie użyteczności i wydajności.

Sprawdź ceny ploterów ze skanerami już teraz!

Posiadamy kompletną ofertę ploterów za skanerami, które ułatwią i przyspieszą pracę twojej firmy.