UniFLOW Online i UniFLOW Online Express - chmura w służbie obiegu dokumentów.

Monitorowanie i obsłga procesów obiegudokumentów to czynności, które dzisiaj można bardzo łatwo automatyzować. Przeczytaj jak to zrobić z UniFLOW Online!

Użytkownicy urządzeń drukujących mają coraz większe wymagania dotyczące ich funkcjonalności oraz łatwości wykonywania zadań. Firma Canon wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów – użytkowników urządzeń z serii imageRUNNER ADVANCE i i-SENSYS – oferując nowoczesne oprogramowanie oparte na chmurze. Dowiedz się, jakie jest zastosowanie aplikacji UniFLOW Online i UniFLOW Online Express oraz poznaj ich najważniejsze możliwości i funkcje.

Czym jest UniFLOW Online?

Jest to opracowana przez Canon aplikacja do zarządzania drukiem i innymi funkcjami urządzeń biurowych. Jej zadaniem jest ułatwienie pracy w firmie. Zaawansowane zarządzanie procesami może odbywać się bez konieczności inwestowania we własne serwery. Ważną funkcją oprogramowania jest też zabezpieczanie dokumentów przed dostępem osób nieupoważnionych. Aplikacja przeznaczona jest dla wymagających użytkowników i umożliwia korzystanie z szeregu rozbudowanych funkcji. Jej wersją uproszczoną jest program UniFLOW Online Express, który jest dostępny bezpłatnie dla każdego użytkownika.

Najważniejsze funkcje UniFLOW Online i Online Express

Do najważniejszych zadań oprogramowania należą:

 • optymalizacja procesów druku i skanowania,
 • zwiększanie efektywności,
 • zwiększanie bezpieczeństwa pracy urządzeń,
 • kontrola kosztów.

Aplikacja odpowiada za funkcje:

 • uwierzytelniania, ograniczania i kontroli dostępu,
 • indywidualnej konfiguracji trybów pracy i ustawień wydruku,
 • zarządzania kolejką zadań w chmurze,
 • bezpiecznego i łatwego druku z różnych urządzeń – także mobilnych oraz digitalizacji dokumentów,
 • zaawansowanej kontroli kosztów – wraz z podziałem na urządzenie lub użytkownika,
 • minimalizowania kosztów,
 • wieloplatformowej zgodności w obrębie różnych urządzeń (także innych producentów).

Dokładne możliwości programu zależą od posiadanego typu subskrypcji. Firma Canon udostępnia wiele planów dostosowanych do potrzeb różnych przedsiębiorstw – w tym darmowy UniFLOW Online Express. Dzięki temu, że oprogramowanie działa w chmurze, jego wdrożenie i integracja ze wszystkimi urządzeniami są bardzo proste i szybkie. Dodatkowo rozwiązanie to pozwala na zarządzanie systemem z dowolnego miejsca.

UniFLOW Online czy Online Express?

UniFLOW Online to elastyczne narzędzie dostosowujące się do potrzeb firmy. Może być wykorzystywane w przedsiębiorstwach o różnej wielkości – także w kilku lokalizacjach. Za pomocą aplikacji można zarządzać dowolną liczbą urządzeń. Wersja Express jest okrojona – umożliwia zarządzanie maksymalnie 10 urządzeniami i zawiera jedynie podstawowe funkcje, jednak nadal jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem dla mniejszych firm i mniej wymagających użytkowników.

Darmowa wersja oprogramowania pozwala na:

 • kontrolę dostępu za pomocą elastycznego uwierzytelniania,
 • uproszczone skanowanie,
 • monitorowanie kosztów dla urządzeń Canon.

Może być ona łatwo uaktualniona do rozbudowanej, płatnej wersji, która umożliwia m.in. kontrolę kosztów dla wszystkich urządzeń, drukowanie mobilne, drukowanie z chmury, wybór opcji wykańczania i wiele innych. Jeśli nie jesteś pewien, która wersja aplikacji będzie dla Ciebie najlepsza, warto zacząć od darmowego wariantu, by przekonać się o jego możliwościach i ograniczeniach.

Kontrola kosztów druku – UniFLOW Online Express

UniFLOW Online Express jest wyjątkową chmurową aplikacją do uwierzytelniania użytkowników urządzeń imageRUNNER ADVANCE. Zapewnia zwiększone bezpieczeństwo oraz kontrolę urządzeń drukujących

 

Klikając „OK”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu poprawy działania serwisu,
analizowania korzystania z witryny oraz lepszego dopasowania treści marketingowych